| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Working Width | 135"-260" |
|---|---|
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Knot Type | Knotless |
| Condition | New |
| Speed | 500-550RPM |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Dimension | 6000*6600*2500mm |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Weight | 9000kg |
| Color | Customized |
| Bag Width | 100-250mm |
| Netting Density | 20-50mm |
|---|---|
| Product Name | Agricultural Netting Machine |
| Netting Length | 30m |
| Netting Weight | 2.5kg |
| Power | Electric |
| Knitting Gauge | E3-E18 |
|---|---|
| Speed | 500-550 |
| Type | Automatic |
| Yarn Tension | Electronic |
| Control System | PLC |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Blue,Customized |
| Knot Type | Knotless |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E3-E18 |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Blue,Customized |
| Knot Type | Knotless |
| Gauge | E3-E18 |
| Working Width | 135"-260" |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Gauge | E3-E18 |
| Mesh Size | 2-6mm |
| Working Width | 135"-260" |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |