| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
|---|---|
| Weight | Different Weight |
| Knot Type | Knotless |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Power Consumption | 5.5KW |
|---|---|
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Speed | 600 |
| Bag Length | 200-400mm |
| Type | Automatic |
| Color | Bule/Customized |
|---|---|
| Knitting Style | Knitting |
| Type | Double Needle Bar |
| Product Name | Net Bag Machine |
| Condition | New |
| Knitting Style | Knitting |
|---|---|
| Type | Double Needle Bar |
| Power Consumption | 5.5~7.5KW |
| Color | Bule/Customized |
| Condition | New |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Color | Blue |
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Yarn | Round Yarn |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Weight | 3000KG |
|---|---|
| Power | 18KW |
| Mesh Size | 2mm-10mm |
| Width | 1.5m-5m |
| Control System | PLC |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Type | Medical Equipment |
| Power | Electric |
| Service Life | Long |
| After-sale Service | Professional |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Voltage | 7500 |