| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Condition | New |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Condition | New |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Power | 7KW |
|---|---|
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Product Name | Shade Net Making Machine |
| Color | Blue,customized |
| Knot Type | Knotless |
| Number Of Bars | 2~3 |
|---|---|
| Needle Type | Compound Needle |
| Knitting Width | 130“,180“,220“,240“,260” |
| Color | Blue,Customized |
| Gauge | E3-E9 |
| Showroom Location | India, Spain |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Width | 1.5m-5m |
| Productionspeed | 20-40 Meters Per Minute |
| Usage | Net |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
|---|---|
| Weight | Different Weight |
| Knot Type | Knotless |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Fishing Nets |
|---|---|
| Gauge | E3:E6:E7 |
| Working Width | 135"-260" |
| Machine Type | SROP-135:SROP-150;SROP-170 |
| Number Of Bars | 2~8 |