| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Features | Open Cam Gearing And 3-roIlers Positive Yarn Let-off System |
|---|---|
| Application | Knotless Fishing Net, Protecting Net, Purse Net And Shading Net |
| Gauge | E6/E7/E8/E9/E12/E14 |
| Working Width | Working Width |
| Number Of Bars | 2-6 |
| Product Name | Agricultural Netting Machine |
|---|---|
| Size | Customized |
| Length | Customized |
| Speed | 200-600 |
| Color | Customized |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Working Width | 135"-260" |
|---|---|
| Knot Type | Knotless |
| Product Type | Fishing Net Machine/Sport Net Machine |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E3-E18 |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Speed | 200-480rpm |
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Fruit |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Application | Plastic Net Machine, Fishing Net, Sports Net,agriculture Net |