| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |
| Weight | 2500kgs |
|---|---|
| Color | Customized |
| Type | Raschel |
| Product Type | Plastic Net Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Color | Blue |
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Yarn | Round Yarn |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Features | Open Cam Gearing And 3-roIlers Positive Yarn Let-off System |
|---|---|
| Application | Knotless Fishing Net, Protecting Net, Purse Net And Shading Net |
| Gauge | E6/E7/E8/E9/E12/E14 |
| Working Width | Working Width |
| Number Of Bars | 12 |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Type | Single Needle Bar |
| Power(W) | 3~7.5KW |
| Condition | New |
| Knitting Style | Knitting |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |