| Features | DOUBLE |
|---|---|
| Weight | Different |
| Needles | Double Needle Bar |
| Working Width | 135-260 |
| Condition | New |
| Features | Open Cam Gearing And 3-roIlers Positive Yarn Let-off System |
|---|---|
| Application | Knotless Fishing Net, Protecting Net, Purse Net And Shading Net |
| Gauge | E6/E7/E8/E9/E12/E14 |
| Working Width | 135-340" |
| Speed | 200-480rpm |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | PLC, Gearbox, Pump |
| Automatic Grade | Manual |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Condition | New |
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
| Powerconsumption | 3kW - 10kW |
| Power Source | Electric |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Condition | New |
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Yarn | Round Yarn |
| Power Source | Electric |
| Width | 1.5m-5m |
|---|---|
| Power | 7KW |
| Mesh Size | 2mm-10mm |
| Automatic Grade | Manual |
| Showroom Location | India, Spain |