| Material | HDPE |
|---|---|
| Speed | 500-550rpm |
| Number Of Bars | 2-6 |
| Gauge | E6,E7,E8,E9,E12,E14 |
| Size | 6100*1700*2400 |
| Color | Bule/Customized |
|---|---|
| Type | Double Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Name | Net Bag Machine |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Bule/Green/White/Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Power(W) | 5.5kw-11kw |
| Features | Oiled Eccentric Gearing And 3-rollers Positive Yarn Let-off System |
|---|---|
| Application | Safety Net, Shading Net, Purse Net,breeding Net |
| Gauge | Gauge |
| Working Width | 135-260" |
| Speed | Speed |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Double Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Knitting Style | Knitting |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Type | Medical Net Making Machine |
| Computerized | Yes |
| Power(W) | 3~7.5KW |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |