| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Application | Plastic Net Machine, Fishing Net, Sports Net,agriculture Net |
| Type | Double Needle Bar |
|---|---|
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Knitting Style | Knitting |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Model | SRCP |
|---|---|
| Working Width | 135'',150'',180'',220'',260'' |
| Knot Type | E6,E7,E8,E9,E12,E14,E16,E18 |
| Bars | 2~6 Bars |
| Weight | 7500 KG |
| Type | Single Needle Bar |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Condition | New |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | Cotton |
| Application | Plastic Net Machine, Fishing Net, Sports Net,agriculture Net |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Computerized | YES |
| Color | Blue |