| Knitting Quality | High Quality |
|---|---|
| Control System | Computerized |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machine |
| Knitting Method | Warp Knitting |
| Knitting System | Computerized |
| Machine Type | SROP-135:SROP-150;SROP-170 |
|---|---|
| Gauge | E3:E6:E7 |
| Number Of Bars | 2~8 |
| Product Type | Fishing Nets |
| Plastic Type | PP,PE,HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables Net |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Double Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Knitting Gauge | E3-E18 |
|---|---|
| Speed | 500-550 |
| Type | Automatic |
| Yarn Tension | Electronic |
| Control System | PLC |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Speed | 200-480rpm |
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Computerized | YES |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |