| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | Motor |
| Automatic Grade | Manual |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 80"-180" |
| Speed | 200-530rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 80"-180" |
| Speed | 200-530rpm |
| Color | Blue |
| Working Width | 135"-260" |
|---|---|
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Knot Type | Knotless |
| Condition | New |
| Speed | 500-550RPM |
| Core Components | PLC, Gearbox, Pump |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Production Capacity | 80% |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Power | According To Buyer Country |
| Power | 5.5 W |
|---|---|
| Knitting Style | Warp |
| Knitting Method | Single |
| Computerized | Yes |
| Gauge | 3 GG, 2 GG |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Weight | Different Weight |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Power Supply | 220V/50HZ |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Type | Automatic |
| Dimension | 6000*6600*2500mm |
| Speed | 600 |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Weight | Different Weight |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |