| Function | Net Making |
|---|---|
| Type | Agriculture Equipment |
| Power | Electric |
| After-sale Service | Professional |
| Voltage | 220V |
| Features | High Production |
|---|---|
| Power | 9KW |
| Weight | 7.5 Tons |
| Knot Type | Knotless |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Made-to-order |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Yarn Tension | Electronic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power | 220V/50Hz |
| Size | Customized |
| Knitting Method | Customized |
| Core Components | PLC, Gearbox, Pump |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Production Capacity | 80% |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Power | According To Buyer Country |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Type | Raschel |
|---|---|
| Warranty | 2Years |
| Brand Name | ChenYe |
| Knitting Method | Single |
| After-sales Service | Video Technical Support |
| Power Supply | 220V/50HZ |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Type | Automatic |
| Dimension | 6000*6600*2500mm |
| Speed | 600 |
| Size | Customized |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Speed | 500-550 |
| Knitting Method | Customized |
| Yarn Tension | Electronic |