| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 80"-180" |
| Speed | 200-530rpm |
| Color | Blue |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-560rpm |
| Color | Blue |
| Function | Net Making |
|---|---|
| Type | Agriculture Equipment |
| Power | Electric |
| After-sale Service | Professional |
| Voltage | 220V |
| Features | High Production |
|---|---|
| Power | 9KW |
| Weight | 7.5 Tons |
| Knot Type | Knotless |
| Automatic Grade | Automatic |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Made-to-order |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Color | Blue |
| Yarn Tension | Electronic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power | 220V/50Hz |
| Size | Customized |
| Knitting Method | Customized |
| Core Components | PLC, Gearbox, Pump |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Production Capacity | 80% |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Power | According To Buyer Country |