| Speed | 200-500 |
|---|---|
| Gauge | E2,E3,E6、E9、E12、E14 |
| Needle Type | Latch Needle |
| Number Of Bars | 2~6 |
| Color | Blue,Customized |
| Features | High Production |
|---|---|
| Power | 9KW |
| Weight | 7.5 Tons |
| Knot Type | Knotless |
| Automatic Grade | Automatic |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Condition | New |
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Yarn | Round Yarn |
| Power Source | Electric |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |