| Number Of Bars | 2~3 |
|---|---|
| Needle Type | Compound Needle |
| Knitting Width | 130“,180“,220“,240“,260” |
| Color | Blue,Customized |
| Gauge | E3-E9 |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Keywords | Fishing Net Machine |
| Controlsystem | PLC Control |
| Gauge | E3-E18 |
| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 135"-180" |
| Speed | 200-530rpm |
| Color | Blue |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Controlsystem | PLC Control |
| Dimension | Different Size |
| Showroom Location | India, Spain |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Width | 1.5m-5m |
| Productionspeed | 20-40 Meters Per Minute |
| Usage | Net |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Voltage | 7500 |
| Knitting Width | 130“,180“,220“,240“,260” |
|---|---|
| Number Of Bars | 2~6 |
| Speed | 200-500 |
| Needle Type | Latch Needle |
| Name | Net Making Machine |
| Gauge | E3-E9 |
|---|---|
| Knitting Width | 130“,180“,220“,240“,260” |
| Needle Type | Compound Needle |
| Speed | 500-600 |
| Name | Net Making Machine |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Colour | Blue, White,Customized |
| Net Length | Customized |
| Speed | 200-480rpm |
| Working Width | 135"-260" |
| Product Type | Shade Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Made-to-order |
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-450rpm |
| Size | 2m/2.5m/3.4m/3.8m/4.5m/5.5m/6m/6.6m/8.6m/9.6m/11m |