| Model | SRCP |
|---|---|
| Working Width | 135'',150'',180'',220'',260'' |
| Knot Type | E6,E7,E8,E9,E12,E14,E16,E18 |
| Bars | 2~6 Bars |
| Weight | 7500 KG |
| Voltage | According To Buyer Country |
|---|---|
| Yarn | Round Yarn |
| Power Source | Electric |
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Keywords | Fishing Net Machine |
| Controlsystem | PLC Control |
| Gauge | E3-E18 |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Keywords | Fishing Net Machine |
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
| Yarn | Round Yarn |
| Condition | New |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Condition | New |
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
| Powerconsumption | 3kW - 10kW |
| Power Source | Electric |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Condition | New |
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Yarn | Round Yarn |
| Power Source | Electric |
| Voltage | According To Buyer Country |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Condition | New |
| Keywords | Fishing Net Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Productname | Fishing Net Making Machine |
| Dimension | Different Size |
| Powerconsumption | 3kW - 10kW |
| Speed | 30-50m/min |
| Keywords | Fishing Net Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | Different Size |
| Power Source | Electric |
| Gauge | E3-E18 |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Controlsystem | PLC Control |
| Dimension | Different Size |