| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Olive Net Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Speed | 200-480rpm |
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Controlsystem | PLC Control |
|---|---|
| Product Type | Agriculture Vegetable Net Making Machine |
| Mesh Size | 2mm-10mm |
| Bars | 2~6 Bars |
| Width | 1.5m-5m |
| Showroom Location | India, Spain |
|---|---|
| Automatic Grade | Manual |
| Width | 1.5m-5m |
| Productionspeed | 20-40 Meters Per Minute |
| Usage | Net |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Core Components | Motor |
| Automatic Grade | Manual |
| Product Type | Agriculture Vegetable Net Making Machine |
|---|---|
| Knitting Style | Knitting |
| Condition | New |
| Type | Single Needle Bar |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Type | Agriculture Vegetable Net Making Machine |
|---|---|
| Knitting Style | Knitting |
| Condition | New |
| Type | Single Needle Bar |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Army Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |