| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Model | SRCP |
|---|---|
| Working Width | 135'',150'',180'',220'',260'' |
| Knot Type | E6,E7,E8,E9,E12,E14,E16,E18 |
| Bars | 2~6 Bars |
| Weight | 7500 KG |
| Gauge | 4G-14G |
|---|---|
| Width | 1.5m-5m |
| Weight | 3000KG |
| Product Name | Shade Net Making Machine |
| Control System | PLC |
| Productionspeed | 20-40 Meters Per Minute |
|---|---|
| Bars | 2~6 Bars |
| Mesh Size | 2mm-10mm |
| Automatic Grade | Manual |
| Product Type | Agriculture Vegetable Net Making Machine |
| Knitting Needle | E3-E18 |
|---|---|
| Speed | 500-550 |
| Size | Customized |
| Name | Net Making Machine |
| Power | 220V/50Hz |
| Product Name | Plastic Net Making Machine |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Number Of Bars | 2-6 |
| Size | 6100*1700*2400 |
| Weight | 7500KG |
| Knitting Style | Warp |
|---|---|
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Speed | 250-350rpm |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Blue,Customized |
| Knot Type | Knotless |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E3-E18 |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Knot Type | Knotless |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E3-E18 |
| Name | Fishing Net Making Machine |
|---|---|
| Color | Blue,Green,White |
| Knot Type | Knotless |
| Speed | 200-480rpm |
| Gauge | E3-E18 |