| Weight | 2500kgs |
|---|---|
| Color | Customized |
| Type | Raschel |
| Product Type | Plastic Net Machine |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
|---|---|
| Working Width | 135"-260" |
| Speed | 200-480rpm |
| Warranty | One Year (lifelong Technical Support) |
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Sport Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Model | SRCP |
|---|---|
| Working Width | 135'',150'',180'',220'',260'' |
| Knot Type | E6,E7,E8,E9,E12,E14,E16,E18 |
| Bars | 2~6 Bars |
| Weight | 7500 KG |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Operatingtemperature | -10°C To 50°C |
| Voltage | According To Buyer Country |
| Controlsystem | PLC Control |
| Dimension | Different Size |
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
|---|---|
| Speed | 30-50m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 1000kg |
| Net Length | 1.2-2.4m |
| Yarn Tension | Electronic |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Power | 220V/50Hz |
| Size | Customized |
| Knitting Method | Customized |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Application | Fishing Industry |
| Gauge | E6-E18 |
| Production Capacity | 100-150m/h |
| Material | Stainless Steel |
| Features | Fast And High Production |
|---|---|
| Bars | 2~6 Bars |
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
| Application | Fishing Industry |
| Netting Width | 1-5m |
| Bars | 2~6 Bars |
|---|---|
| Twine Diameter | 0.2-0.4mm |
| Netting Width | 1-5m |
| Application | Fishing Industry |
| Raw Material | Nylon, PP, PE, PET, Etc. |