| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Weight | 9000kg |
| Condition | New |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Needles | Double Needle Bar |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Weight | 9000kg |
| Condition | New |
| Gauge | E2/E6/E7/E8/E9/E12 |
| Needles | Double Needle Bar |
| Features | DOUBLE |
|---|---|
| Weight | Different |
| Needles | Double Needle Bar |
| Working Width | 135-260 |
| Condition | New |
| Needle Type | Raschel |
|---|---|
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machine |
| Control System | Computerized |
| Stitch Formation | Raschel |
| Yarn Feeding Device | Automatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Type | Single Needle Bar |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Condition | New |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Type | Single Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Type | Single Needle Bar |
|---|---|
| Product Type | Shade Net Making Machine |
| Condition | New |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 250-350rpm |
| Product Name | Safety Net Machine |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |