| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Speed | 200-480rpm |
| Needles | Single Needle Bar |
| Computerized | YES |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
|---|---|
| Product Type | Artificial Grass Making Machine |
| Type | Double Needle Bar |
| Knitting Style | Knitting |
| Computerized | Yes |
| Product Name | Fishing Net Machine |
|---|---|
| Knot Type | Knotless |
| Gauge | E3-E18 |
| Color | Blue,Customized |
| Working Width | 135"-260" |
| Type | Knitting Spare Parts |
|---|---|
| Material | Metal |
| Use | Knitting Machinery, KS Machine |
| Quality | 100% QC Pass |
| Feature | High Hardness |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
|---|---|
| Weight | Different Weight |
| Knot Type | Knotless |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Function | Net Making |
|---|---|
| Type | Agriculture Equipment |
| Power | Electric |
| After-sale Service | Professional |
| Voltage | 220V |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Application | Plastic Net Machine, Fishing Net, Sports Net,agriculture Net |
| Power Consumption | 5.5~7.5KW |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | Net Bag Machine |
| Knitting Style | Knitting |
| Color | Bule/Customized |
| Speed | 200-600 |
|---|---|
| Voltage | 220V |
| Power | Electric |
| Warranty | 1 Years |
| Length | Customized |