| Knot Type | Knotless |
|---|---|
| Condition | New |
| Working Width | 80"-180" |
| Speed | 200-530rpm |
| Color | Blue |
| Power | 5.5 W |
|---|---|
| Knitting Style | Warp |
| Knitting Method | Single |
| Computerized | Yes |
| Gauge | 3 GG, 2 GG |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Weight | Different Weight |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Power(W) | 9kw |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | Different Size |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Knitting Quality | High Quality |
|---|---|
| Control System | Computerized |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machine |
| Knitting Method | Warp Knitting |
| Knitting System | Computerized |
| Product Name | Raschel Warp Knitting Machinery |
|---|---|
| Needles | Single Needle Bar |
| Warranty | 1 Year |
| Use | Vegetables |
| Material | PP, PE, HDPE |
| Function | Net Making |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V |
| Size | Customizable |
| Type | Medical Equipment |
| Knitting Style | Warp |
|---|---|
| Production Capacity | 300-400 Kg/day |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Speed | 250-350rpm |
| Speed | 200-500 |
|---|---|
| Gauge | E2,E3,E6、E9、E12、E14 |
| Needle Type | Latch Needle |
| Number Of Bars | 2~6 |
| Color | Blue,Customized |